Srebrne Bransolety z Orłem

Srebrne bransolety z orłem

W tej kategorii znajdą Państwo starannie oraz szczegółowo zaprojektowane srebrne bransolety patriotyczne, zwracające uwagę pieczołowitością wykonania oraz niebanalnym wzornictwem. Majestatyczna, srebrna bransoleta z wizerunkiem Orła Białego jest doskonałym codziennym dodatkiem dla każdej osoby pielęgnującej swoje uczucia patriotyczne.

Symbolika patriotyczna

Symbole patriotyczne są niezwykle jednoznacznym, a zarazem estetycznym motywem we współczesnej biżuterii. Jeżeli niezwykle cenią sobie Państwo wartości związane z ojczyzną, piękna srebrna bransoleta z odpowiednim wzornictwem z pewnością pozwoli na bardzo wyraźne ich zamanifestowanie. Tego typu ozdoby wyróżniają się dostojnością i szlachetnością, co odróżnia je od nierzadko zbyt krzykliwych oraz często nie niosących za sobą żadnego głębszego przesłania precjozów z przypadkowo dobranym zdobieniem.

Geneza biżuterii patriotycznej

W przełomowych dla historii Polski okresach uczucia patriotyczne manifestowane były wyjątkowo silnie. Objawiały się nie tylko odświętnym ubiorem oraz pieśniami narodowym, ale również odpowiednio przyozdobionymi przedmiotami, takimi jak:

  • bransolety
  • brosze
  • pierścienie
  • zegarki
  • tabakiery
  • guziki

Te szczególne drobiazgi bardzo skutecznie służyły podkreśleniu tożsamości narodowej Polaków oraz ich silnych uczuć do ojczyzny. Zyskały miano biżuterii patriotycznej, która obecnie przeżywa swoją drugą młodość.

Srebra bransoleta z Orłem Białym

Bransoleta z Orłem Białym jest jednym z najbardziej charakterystycznych wyrobów jubilerskich o charakterze patriotycznym. Stanowi doskonały sposób na podkreślenie polskiej tożsamości, ze względu na bezpośrednie nawiązanie do narodowego godła. Herb Państwa Polskiego to natychmiastowo rozpoznawalny i uniwersalny emblemat, którego charakterystyczna struktura formalna przechodziła wiele modyfikacji. Pomimo licznych przemian ustrojowych, politycznych oraz ideologicznych, Orzeł Biały pozostaje nienaruszonym symbolem, przypominającym Polakom o ich szlachetnym rodowodzie oraz najważniejszych wartościach patriotycznych.

Jesteśmy producentem biżuterii patriotycznej.  Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi produktami w postaci srebrnych krzyży oraz bransolet z orłem. Zapraszamy.